Aromāti

Smaržu kompozīcija sastāv no trīs nošu akordiem, kas rada harmonisku aromāta skanējumu.

Šīs notis tiek komponētas balstoties uz zināšanām par katras izejvielas iztvaikošanas procesu.

Šīs notis tiek komponētas balstoties uz zināšanām par katras izejvielas iztvaikošanas procesu.

Nošu kompozīciju attēlo piramīda ar trīs galvenajiem komponentiem

Tās parasti ir vieglākās no visām notīm un tās tiek atpazītas uzreiz pēc smaržu izsmidzināšanas. Virsnotis sastāv no mazām, vieglām molekulām, kas raksturojas ar augstu gaistamību. Šīs notis ātri iztvaiko.

Izplatīti virsnošu aromāti: citrusaugļi (citrons, apelsīna miziņa), viegli augļi (vīnogas, ogas) un garšaugi (muskatsalvija, lavanda).

Vidējās notis jeb sirds notis parādās pēc tam, kad iztvaiko virsnotis. Vidējo nošu kompozīcija veido “sirdi” jeb smaržu ķermeni. Sirds notis, savienojumā ar pamatnotīm, kas kļūst aizvien patīkamākas ar laiku, rada smaržu galveno raksturu.

Izplatīti vidējo nošu aromāti: roze, citrons, ilang-ilang, lavanda, muskatrieksts un jasmīns.

Pamatnotis jeb zemās vai sausās notis parādās pēc tam, kad izgaist vidējās notis. Pamatnotis un vidējās notis veido smaržu pamata skanējumu. Pamatnotis piešķir smaržām dziļumu un viengabalainību.

Izplatīti pamatnošu aromāti: sandalkoks, vaniļa, dzintars un muskuss.

THE FRAGRANCE WHEEL

Although your sense of smell is emotional, the fragrances you most enjoy will probably belong to just one or two fragrance families.

The Fragrance Wheel holds the key to your fragrance likes and dislikes. It lets you see at a glance the relationship between the 14 different families.

Each family leads to the next, for example – Florals become Soft Florals when blended with sparkling aldehydes and balanced by a powdery drydown. Soft Florals are transformed into Floral Orientals by adding the scents of orange blossom and sweet spices.